Wycieraczki i ociekacze – aby oszczędzić sobie sprzątania

ociekacz do butów

Istnieje bardzo wiele prostych rozwiązań ułatwiających utrzymanie czystości w naszych domach. Mało kto lubi co chwilę zamiatać podłogę w przedpokoju, która pełna jest zabrudzeń wniesionych do domu pod butami. Kurz, ziemia, piasek, drobne kamyki, błoto i wiele więcej.

Aby zatrzymać je na zewnątrz, niezbędne są dobre wycieraczki przed domem. Natomiast jeśli wycieraczka nie zatrzyma wszystkiego, w drugiej linii obrony stoi ociekacz na buty, zatrzymując rozprzestrzenianie się zabrudzeń.

Wycieraczki – materiały wykonania

W sklepach napotkamy się na wiele różnych modeli i wzorów. Najczęstszym typem jest wciąż klasyczna wycieraczka gumowa. Bardzo praktyczna, łatwo utrzymać ją w czystości, odporna na warunki atmosferyczne.

ociekacz do butów

Oprócz wycieraczek gumowych możemy spotkać również metalowe, z tworzyw sztucznych lub materiałów ekologicznych, jak na przykład włókno kokosowe.

Możemy wybrać niemalże dowolną wielkość i wzór dostosowanych do wyglądu naszych drzwi wejściowym. Ciekawy wygląd charakteryzuje wycieraczki z różnorodnymi wzorami, napisami itp.

Ociekacz – przeciwko wodzie i nie tylko

Zakup ociekacza na buty jest świetnym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie czystości w domu. Oczywiście jego zalety docenimy w deszczowe i śnieżne dni, ale nie tylko. Ociekacz świetnie zatrzymuje również sypkie zabrudzenia.

Często zdarza się, że błoto pod obuwiem wysycha podczas naszego pobytu w domu, a kiedy chcemy je założyć, cała podłoga wokół pełna jest piasku. Do tego ociekacz pomaga utrzymać porządek, ponieważ wówczas każdy członek rodziny wie, gdzie powinien odkładać buty po powrocie do domu. Jeśli chcemy go wyczyścić, wystarczy opłukać go pod wodą i osuszyć.