Apple Airpods Max – prostota i funkcjonalność

airpods max silver

Airpods Max to słuchawki wokółuszne stworzone przez markę Apple. Ta linia produktów jest znana i uwielbiana przez użytkowników na całym świecie. Jakie innowacje zastosowano w tym modelu? 

Budowa słuchawek

Słuchawki Apple Aipords Max zaprojektowano z myślą o funkcjonalności. Ich ergonomiczny kształt z łatwością dopasowuje się do każdej głowy. Sklepienie wykonane zostało z miękkiej siateczki, która równomiernie rozkłada ciężar. Dzięki temu niepozornemu elementowi nacisk słuchawek na głowę jest znacznie delikatniejszy. W budowie nauszników zastosowano nowoczesny mechanizm, który umożliwia obracanie ich niezależnie od siebie. Poduszki wyścielone są zapamiętującą kształt pianką, które ściśle przylega do uszu zapewniając całkowitą izolację. Jest to podstawa wysokiej jakości, czystego brzmienia. Teleskopowe ramiona posiadają blokadę, która umożliwia dowolne dopasowywanie ich pozycji w prosty i wygodny sposób. 

Jakość dźwięku

W przypadku słuchawek wygląd zdecydowanie jest cechą drugorzędną. Najważniejsza jest jakość dźwięku. Apple Airpods Max to zrównoważone połączenie dźwięku hi-fi z aktywną redukcją hałasu. Innowacyjnie zaprojektowany przetwornik dynamiczny zapewnia brzmienie o minimalnym poziomie zniekształceń. Dźwięk jest wyrazisty, zarówno w przypadku wysokich tonów, jak i głębokich basów. Marka Apple wyposażyła słuchawki w sześć mikrofonów skierowanych na zewnątrz, których zadaniem jest wykrywanie hałasu dobiegającego z otoczenia. Pozostałe dwa skierowane są do wewnątrz i mierzą wszystko to, co słyszy ich użytkownik. Dodatkowe mikrofony kształtujące wiązkę akustyczną izolują głos podczas połączeń telefonicznych. 

apple airpods max

Dodatkowe funkcje

Słuchawki Apple Airpods Max Silver wyposażone są w szereg przydatnych funkcji. Aktywna redukcja hałasu emituje przeciwfale, których zadaniem jest niwelowanie wszelkich zakłóceń płynących z zewnątrz. Czasem jednak konieczna jest szybka reakcja. W tym przypadku przydatny jest tryb kontaktu, który zapewnia przepuszczanie dźwięków dobiegających z otoczenia. Adaptacyjna korekcja (EQ) to funkcja pozwalająca na precyzyjne dostrojenie dźwięku do konkretnych, odtwarzanych przez użytkownika utworów. Mikrofony wychwytują odpowiednie tony i regulują ich częstotliwość, dzięki czemu każdy utwór muzyczny ma spójne, odpowiednio odwzorowane brzmienie. Bateria zapewnia 20 godzin słuchania, oglądania filmów oraz rozmawiania, a 5 minut ładowania wystarcza aż na 1,5 godziny użytkowania słuchawek. 

Konfiguracja

Słuchawki Airpods Max posiadają wszystkie bezprzewodowe funkcje znane z innych urządzeń marki Apple. Sparowanie ich z iPhonem czy iPadem jest proste i błyskawiczne. Wystarczy umieścić słuchawki w pobliżu urządzenia, a następnie uruchomić opcję Połącz widniejącą na ekranie. Możliwe jest także udostępnianie dźwięku z urządzeń marki Apple do dwóch par AirPods w tym samym czasie. Słuchawki współpracują z iPhonem, iPadem, komputerem Mac oraz AppleTV. 

Airpods Max Silver to słuchawki posiadające wszelkie innowacyjne funkcje. Dzięki połączeniu funkcjonalności i nowoczesności stanowią interesującą odpowiedź na potrzeby i wysokie wymagania użytkowników.