Charakterystyka skanerów przenośnych

W dzisiejszych czasach urządzenia mobilne wypierają inne sprzęty, które zajmują więcej miejsca i są mniej poręczne. Aspekt ten nie dotyczy tylko komputerów, jeśli chodzi o elektronikę, ale również urządzeń takich jak skaner. Oszczędność czasu czy też prostota w użytkowaniu jest kluczem do optymalizacji pracy.

Do czego służy skaner przenośny?

Skaner przenośny https://alstor.pl/katalog-produktow/skanery-mobilne/ jest poręcznym urządzeniem przeznaczonym do skanowania dokumentów. Świetnie rozwiązanie dla osób, które chcą skrócić czas swojej pracy, mając do zeskanowania dużą ilość dokumentów.

Sprzęt ten zmieści się w torebce, czy plecaku co oznacza, że można go zabrać do szkoły, pracy lub na uczelnię. Ma również możliwość skanowania zarówno w kolorze jak i w wariancie czarno-białym oraz nie ogranicza go jeden format dokumentu. Zależnie od preferencji obsługuje zarówno małe formaty jak i standardowe A4.

Rodzaje skanerów

W zależności od zastosowania przenośnych skanerów można wyróżnić kilka ich wariantów. Wybór odpowiedniego powinien być dopasowany do przeznaczenia lub osobistych preferencji.

Skaner ręczny

Urządzenie przypomina swoją formą długopis, chociaż jeśli chodzi o działanie bliżej mu do zakreślacza. Po połączeniu za pomocą kabla lub przez Bluetooth należy przeciągnąć nim po dokumencie, po czym tekst pojawić się powinien na ekranie urządzenia, z którym sparowany został skaner.

Skaner przenośny w formie myszki

Ma zarówno wady jak i zalety w porównaniu do poprzednika. Z pewnością jego atutem jest lepsza funkcjonalność, jednakże minusem może okazać się to iż nie jest on urządzeniem bezprzewodowym. Pełni zarówno funkcje skanera jak i zwykłej myszki komputerowej, dzięki czemu zawsze jest w zasięgu ręki.

Zwykły skaner przenośny

Z pewnością najczęściej spotykany sprzęt, jeśli chodzi o skanery. Wyglądem przypominają zwykłą listwę. Można go sparować za pomocą kabla lub przenosić dokumenty poprzez kartę pamięci. Również jest niezwykle prosty w obsłudze, wystarczy przejechać urządzeniem po powierzchni dokumentu. Niektóre z nich mają również wbudowany moduł Wi-Fi.