Apple Watch Series 7 – przeczytaj zanim kupisz

apple watch series 7 złoty gold

Główną różnicą między Apple Watch Series 7 i Series 6 jest po prostu większy wyświetlacz, ale to sprawia, że rozmiar ma ogromne znaczenie na urządzeniu tak małym jak zegarek. Apple również ogólnie powiększony UI, dzięki czemu rzeczy łatwiejsze do odczytania i nawigacji. Aby lepiej wykorzystać większe płótno, firma dodała również kilka nowych tarcz zegarka i pełną klawiaturę QWERTY do odpowiadania na wiadomości. Inne zmiany w serii 7 są mniej oczywiste, jak nowy SiP (system w pakiecie), szybsze ładowanie i nocne śledzenie oddychania. Ale większy wyświetlacz robi znaczący wpływ dla każdego, kto jest uaktualnienie z Watch SE, Series 5 lub starszych.

Niewielkie, jednak znaczące zmiany

Aktualizacje Apple do modułu smartwatch wewnątrz Apple Watch Series 7 są stosunkowo niewielkie w porównaniu do jego kosmetycznych aktualizacji. W związku z tym, marka wzmacnia swoją dbałość o środowisko naturalne, wykorzystując w 100 procentach przetworzone pierwiastki ziem rzadkich we wszystkich magnesach w zegarku, w tym w złożonym silniku Taptic Engine. Szybkość ładowania została zwiększona o 33 procent w porównaniu z modelem Series 6, a Apple Watch Series 7 oferuje 18-godzinny czas pracy na baterii po pełnym naładowaniu.

O ile usprawnienia sprzętowe mogą być niewielkie, o tyle oprogramowanie Apple Watch Series 7 zostało znacząco zmienione wraz z debiutem systemu operacyjnego Apple watchOS 8. System watchOS 8 przynosi ze sobą ulepszenia w natywnych aplikacjach Apple’a na całej planszy, ale największe aktualizacje są zarezerwowane dla pakietu funkcji treningowych Apple Watch Series 7.

Cena jest zbliżona do urządzeń poprzedniej serii, oczywiście by nie przepłacić warto zapoznać się z ofertę ISpot (https://ispot.pl/apple-watch-series-7), gdzie produkt już jest w przedsprzedaży.

Nowe aplikacje

apple watch series 7 starlightApple Watch Series 7 wprowadza nową aplikację Mindfulness do medytacji z przewodnikiem, a także nowe opcje śledzenia treningu Tai Chi i Pilates. Rowerzyści otrzymują największy zestaw aktualizacji treningowych, jednak z pakietem danych GPS, tętna, akcelerometru i żyroskopu, który automatycznie wskazuje, kiedy użytkownik zaczął jeździć na rowerze i monituje ich do rozpoczęcia śledzonego treningu.

Funkcje śledzenia treningu rowerowego w Apple Watch Series 7 zostały także na nowo zoptymalizowane pod kątem użytkowników rowerów elektrycznych, a nowe algorytmy wykrywania upadków określają, kiedy rowerzysta zaliczył poważny upadek i automatycznie wysyłają powiadomienie do służb ratunkowych, jeśli użytkownik pozostaje nieruchomy przez minutę po uderzeniu.

Paski i powalający wygląd

Apple Watch Series 7 przynosi także szeroką gamę nowych opcji pasków, zachowując przy tym kompatybilność ze wszystkimi istniejącymi paskami Apple Watch. Na przykład tkany pasek Sport Loop do Apple Watch Nike został znacząco odświeżony dzięki trzem nowym wariantom kolorystycznym, a teraz zawiera logo Nike swoosh wkomponowane bezpośrednio w splot. Do Apple Watch Hermès dodaje także kilka nowych opcji pasków, w tym pasek Circuit H z nadrukowanym wzorem łańcucha kotwicy marki oraz luksusowy skórzany pasek Gourmette Double Tour z podwójnym zawinięciem, z dramatycznym wzorem ogniw łańcucha inspirowanym kołnierzami Hermès z lat 30.