Mysz do komputera a jej przeznaczenie

myszki do komputera

Decydując się na mysz do komputera warto sprawdzić jej przeznaczenie, bowiem dziś dostępne są modele o różnorodnych funkcjach. Taki stan sprawia, że mysz do zastosowań domowych bądź biurowych zdecydowanie będzie różnić się od tej, która jest dedykowana dla pasjonatów gier.

Zasada działania optycznej myszki do komputera

Mysz optyczna oraz laserowa mają taką samą zasadę działania. Funkcjonują podobnie w oparciu o system optyczny, który analizuje emitowane światło. Różnica między nimi tkwi w szczegółach. Przed wyborem odpowiedniej od Ofisfera.pl myszki do komputera warto zapoznać się w jaki sposób działają poszczególne modele.

W myszy optycznej światło emitowane jest za pomocą diody LED. Dzięki temu wiązka wysyłana jest w stronę podłoża, następnie tam się odbija i wraca do odpowiedniego sensora, który odczytuje w ten sposób położenie tego gadżetu. Użyta technologia posiada wiele zalet, bowiem z takiej myszki można korzystać na powierzchniach gładkich oraz chropowatych. Urządzenie to nie posiada elementów mechanicznych. Dzięki temu jest odporne na zabrudzenia, a także uszkodzenia mechaniczne. Myszka optyczna jest mniej precyzyjna od myszy laserowej, ale za to bardzo często jest oferowana w atrakcyjnej cenie.

Laserowa mysz do komputera – przeznaczenie

W myszy laserowej również wykorzystywane jest światło, ale w przeciwieństwie do myszy optycznej jest ono emitowane przez diodę lasera. Dzięki temu wiązka światła trafia idealnie w określony punkt.
Z tego tez powodu takie gadżety są bardziej cenione przez osoby, które zajmują się grafiką oraz są fanami strategicznych gier.

Wraz z kupnem myszki warto także zaopatrzyć się w odpowiednią podkładkę, gdyż nie toleruje ona nierównego podłoża. Myszki laserowe są zazwyczaj droższe od klasycznych myszek optycznych.