Mity dotyczące słuchawek bezprzewodowych

Wokół słuchawek bluetooth bezprzewodowych narosło wiele mitów. Wiele z nich nie ma wcale nic wspólnego z rzeczywistością. Warto, więc rozwiać wszystkie te wątpliwości po to, by wiedzieć, czy ich zakup jest dobrym pomysłem. Ile te utarte mity mają wspólnego z prawdą?

Słuchawki bluetooth bezprzewodowe mają gorszą jakość

Panuje pogląd, że słuchawki bluetooth oferują niższą jakość dźwięku niż inne typy słuchawek. Z założenia pliki mp3 są mocno skompresowane, a przesył poprzez bluetooth oznacza dodatkową kompresję. Jej efektem może być spłaszczenie dźwięku. W rzeczywistości jest ono jednak niewielkie i ciężkie do stwierdzenia przez osoby, które nie posiadają wybitnego słuchu muzycznego. Nie ma sensu, więc przejmować się utartą jakości, która w rzeczywistości jest ledwo dostrzegalna. To niuans, który nie będzie przeszkadzał większości użytkowników słuchawek bezprzewodowych.

Słuchawki bluetooth krótko pracują na baterii

To nie jest prawda. Nie ma jednej prostej teorii dotyczącej tego, jak często należy ładować słuchawki. W rzeczywistości zależy to od pojemności baterii oraz od jej stanu. Zależy to też od intensywności użytkowania słuchawek oraz od tego, jakie mają parametry. Większość modeli oferuje nieprzerwaną pracę przez 1,5 do 3 godzin. Problem ten może zneutralizować specjalne etui, które służy również za powerbank. Wystarczy włożyć do niego słuchawki, by zaczęły się ładować. Oczywiście nie zmienia to faktu, że raz na jakiś czas należy podłączyć słuchawki do usb i naładować do pełna.