Kalibrator kolorów – wszystko co trzeba wiedzieć!

monitor do monitoringu

Kalibracja jest jednym z najważniejszych procesów utrzymania dokładności i precyzji kolorów w odniesieniu do sprzętu pomiarowego. Celem sprzętu i oprogramowania kalibracyjnego jest określenie, sprawdzenie lub skorygowanie podziałki każdego przyrządu wykonującego pomiary ilościowe.

Mówiąc najprościej, kalibracja https://alstor.pl/produkty/kalibratory-i-wzorce-barwne/ sprawia, że urządzenia działają tak dobrze, a nawet lepiej niż przy pierwszym zakupie. Urządzenia takie jak monitory, skanery, drukarki, projektory, telefony komórkowe i tablety zmieniają swoją wydajność przy każdym użyciu. Projektanci o krytycznym znaczeniu dla kolorów nie mogą tolerować tych zmian i dlatego polegają na kalibracji w celu kontrolowania swoich narzędzi projektowych. 

Wyobraź sobie, ile czasu, papieru, atramentu i energii marnujesz, gdy kolor, który sobie wyobrażasz, nie jest tym, co otrzymujesz podczas procesu zatwierdzania lub w produkcie końcowym. Od razu obwiniamy drukarkę, ale najpierw powinniśmy rozważyć nasze monitory wyświetlacza.

Kalibracja kolorowego monitora

Monitory wyświetlacza są zazwyczaj źródłem niedokładności kolorów. Jako punkt wyjścia dla większości projektów, jeśli kolor nie jest tutaj kontrolowany, trudniej jest skorygować problemy z kolorami w dalszej części łańcucha. Kalibracja wszystkich urządzeń w przepływie pracy jest kluczowa, jednak wyrównanie monitorów wyświetlacza jest integralną częścią budowania zaufania z wyborem kolorów. 

Podsumowanie

Kalibracja jest kluczem do zmniejszenia ilości odpadów związanych z niedokładnościami kolorów w przepływie pracy projektanta. Każdy projektant, który przełącza się między cyfrowymi i fizycznymi stacjami roboczymi, musi zachować integralność projektu poprzez kontrolowanie koloru.

Kalibracja wypełnia lukę w specyfikacji cyfrowej, umożliwiając projektantom dostosowanie ich projektów cyfrowych do tych, którzy wytwarzają produkt końcowy.