Praktyczne etui dla Lenovo k5

Na rynku dostępnych jest wiele typów etui dla telefonów. Sklepy z akcesoriami oferują pokrowce w różnych wzorach i kolorach. Jednym z częściej wybieranych jest etui książkowe. Również dla modelu lenovo k5 etui książkowe jest dostępne.

Etui książkowe dla Lenovo k5

Etui takie, jak sama nazwa wskazuje ma formę okładki książki. Dzięki temu bardzo dobrze zabezpiecza telefon przed różnymi rodzajami uszkodzeń. Takie etui może być alternatywą dla pokrowców osłaniających tylko tył i boki telefonu. Warto zwrócić też uwagę czy dane etui posiada zapięcie na magnes, które zapewnia jeszcze lepsza ochronę dla telefonu.

Zastanawiając się nad wybraniem konkretnego modelu możemy zwrócić uwagę na dodatkowe cechy, takie jak zewnętrzna powierzchnia. Jeśli jest lekko chropowata będzie ułatwiać pewny chwyt telefonu i przeciwdziałać wyślizgiwaniu się z rąk. Z kolei wewnętrzna strona powinna być pokryta miękkim materiałem chroniącym ekran przed zarysowaniami.

Dodatkowe zalety etui książkowego

Wewnątrz praktycznie każdego etui książkowego znajduje się sylikonowa oprawka utrzymująca telefon w miejscu i chroniąca go nawet podczas upadków. Dzięki wybraniu modelu dedykowanego do telefonu lenovo k5 wszystkie wycięcia na złącza, kamerę, czy mikrofon znajdują się we właściwych miejscach.

Dodatkowo ten typ pokrowca można złożyć w praktyczna podstawkę, która ułatwi na przykład oglądanie filmów. Jednocześnie specjalne miejsca w okładce pozwalają na przechowywanie dokumentów lub kart płatniczych.