Ozdoby bożonarodzeniowe w parze z naturą

Skuteczne ozdoby bożonarodzeniowe

Bycie eko jest w modzie. Fani tego trendu na pewno ucieszą się na wieść, że mogą połączyć dekoracje świąteczne z naturą.

Wystarczy do tego odrobina kreatywności i wykorzystanie drewnianych elementów ozdobnych, a nasze święta mogą być eko.

Przynieś las na ozdobę bożonarodzeniową

Las nie musi być tylko miejscem do wyjścia. Jest wiele rzeczy, które możesz wnieść do salonu, właśnie w okresie bożonarodzeniowym.

Skuteczne ozdoby bożonarodzeniowe

Świerkowy drążek i gałązki doskonale nadają się do dekoracji świątecznych. Zawieś ją na ścianie i udekoruj bombkami choinkowymi lub lampkami LED bądź użyj świerkowego drążka do dekoracji świątecznego stołu lub wazonu. Stwarza to ciepłą, domową atmosferę.

Szyszki można zawiesić w oknach z czerwonymi kokardkami jako ozdoby świąteczne, a do dekoracji stołów wykorzystać mech. Tutaj tylko własna wyobraźnia wyznacza granice.

Ozdoby bożonarodzeniowe powinny być bezpieczne

Osoby, które zastanawiają się czy zastąpienie lampek na choince, świeczkami będzie dobrym pomysłem, powinny zobaczyć czerwone światło. Świece, w połączeniu z suchymi gałązkami choinki mogą dać pożar w mgnieniu oka. lepiej zaoszczędzić sobie takich wrażeń w okresie, który powinien się kojarzyć z ciepłem ale rodzinnym, a nie tym bijącym od żywych płomieni.

Lampki led są rozwiązaniem wystarczająco energooszczędnym by móc stosować je bez większych wyrzutów sumienia, co więcej można je bez obaw pozostawić na długie godziny, również w obecności dzieci czy zwierząt. Nie warto ryzykować zdrowiem, dla kilku świeczek.

Możemy postawić kilka na stole oraz w innych miejscach, to będzie wystarczająca obecność tych woskowych elementów.