Myszki Gamingowe

Myszki opatrzone dopiskiem gamingowe, są to akcesoria skierowane w szczególności do osób, które poświęcają dużo czasu na granie i wymagają dużej precyzji i wygody.

Czym charakteryzują się takie myszki?

Pierwszym co może charakteryzować tego typu sprzęt to znacznie wyższa czułość niżeli myszki skierowane na przykład do pracy biurowej, w której nie jest potrzebna tak duża precyzja jak podczas grania w różnego rodzaju gry. Myszki dla graczy przeważnie mają 1600-2000 dpi. Jednak na rynku możemy spokojnie znaleźć takie, które mają znacznie więcej.

Producenci myszek gamingowych (https://www.emanta.pl/myszki-gamingowe) prześcigają się w dostosowywaniu kształtu, który będzie ułatwiał korzystanie. Dlatego dziś możemy zleźć myszki dla praktycznie każdego, niezależnie czy ma mniejsze lub większe dłonie. Problemem nie jest też to, że ktoś jest leworęczny, ponieważ flagowe modele myszek często posiadają swoje wersje lustrzane umożliwiające grę osobom leworęcznym. Dziś mamy do czynienia z tak wieloma modelami myszek, że warto wybrać się do sklepu i samemu potrzymać myszkę w dłoni zobaczyć jak leży i czy wygodnie będzie się nam z niej korzystało. Większość myszek i tak posiada odpowiednie parametry jeśli chodzi i hardware wiec głównym wyznacznikiem może pozostać wygląd i wygoda użytkowania.

Kolejny aspekt, z który napotkamy podczas wyboru myszek to kwestia dodatkowych przycisków, które w niektórych modelach myszek osiągają niebotyczne wartości nawet kilkunastu dodatkowych przycisków na przykład umiejscowionych na boku tak, aby można było łatwo operować nimi za pomocą kciuka. Dziś w dobie mniejszej popularności gier MMO tak wiele przycisków nie jest już tak potrzebne. Jednak te dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem zawsze się przydadzą. W większości myszek są jeszcze dedykowane przyciski, które odpowiadają za zmianę dpi w locie.