Metalowe obudowy i skrzynki metalowe wykorzystywane w systemach monitoringów

Zakładanie systemów alarmowych i monitoringowych w domu, sklepach czy w biurze wymaga użycia odpowiednich akcesoriów. Są one nie tylko elementami samego system zabezpieczającego ale także są elementami chroniącymi dane jego części. W tym celu w tego typie systemu bardzo często wykorzystywane są metalowe obudowy i skrzynki metalowe.

Co chronią metalowe obudowy?

Skrzynka metalowa jest ochroną dla centralki danego alarmu natomiast konkretne metalowe obudowy chronią jego poszczególne elementy. Doskonale zdają egzamin przy ochronie kamer zamontowanych na zewnątrz, które nie mogą być narażone na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i różne opady. Przy pomocy specjalnych skrzynek metalowych ochronione są syreny alarmowe, różnego rodzaju czujki jak i transformatory. System alarmowy bywa systemem bardzo rozbudowanym, którego wiele elementów znajduje się na zewnątrz i przez to wymaga określonej ochrony.

Jak zbudowane są skrzynki metalowe?

Niektóre ze skrzynek są montowane podtynkowo inne nadtynkowo, wszystkie są zabezpieczane zamkiem bębenkowym i mają właściwości antywłamaniowe. Nikt nieuprzywilejowany nie ma prawa dostać się do ich wnętrza i cokolwiek robić przy konkretnych elementach systemu zabezpieczającego.
Skrzynki wykonane są z blachy ocynkowanej, która zabezpiecza je przed korozją.

Skrzynka na centralkę

Skrzynka metalowa, która ma być schronieniem dla centralki systemu alarmowego musi wykazywać szczególne właściwości antysabotażowe. Dzięki temu idealnie zabezpiecza ona całą centralkę.