O czym należy pamiętać oddając swój sprzęt do serwisu Apple?

serwis apple

Nie da się ukryć, że produkty Apple cieszą się coraz większą popularnością, a co więcej słyną one ze swojej niezawodności. Niemniej jednak, nie wolno zapominać o tym, że każde z nich jest tylko typowym elektronicznym urządzeniem, które w każdym momencie mogą się zablokować, zawiesić lub po prostu ulec awarii. Co więcej, na niektóre uszkodzenia nie mamy wpływu. Często zdarza się zbita szybka, czy chociażby zalanie głośnika. Rozwiązaniem jest więc serwis Apple- o czym należy pamiętać przed wizytą?

Czym różni się naprawa gwarancyjna i pogwarancyjna?

W pierwszej kolejności, zanim zapukamy do drzwi serwisu Apple musimy wiedzieć, jakie różnice występują pomiędzy naprawą gwarancyjną i pogwarancyjną urządzeń. Zacznijmy więc od typowej naprawy gwarancyjnej. Otóż:

  • jest ona udzielana przez producenta i wynosi 1 rok, sam producent może wyznaczać zakres i długość jej obowiązywania
  • serwis Apple nie naprawia urządzeń objętych ograniczoną naprawą gwarancyjną w zakresie wad fabrycznych w ciągu jednego roku od daty zakupu
  • gwarancja ta nie upoważnia do napraw uszkodzeń spowodowanych przez wypadki czy niedozwolone modyfikacje

serwisie Apple z gwarancji można skorzystać jedynie na podstawie dowodu zakupu lub w ciągu roku od momentu aktywacji urządzenia, wszystkie naprawy w ramach tej gwarancji wykonywane są bezpłatnie. 

Przejdźmy teraz do naprawy pogwarancyjnej. Otóż jak łatwo można się domyślić obejmuje ona produkty, których uprzednia gwarancja została utracona w skutek zalania bądź innych uszkodzeń mechanicznych lub po prostu się ona skończyła. Wówczas naprawa urządzenia w serwisie Apple jest usługa odpłatną. Naprawy pogwarancyjne z reguły dokonywane są w krótszym czasie.

Czas oddać telefon do serwisu Apple- o czym należy pamiętać? 

W pierwszej kolejności, jeśli wybraliśmy naprawę gwarancyjną to telefon musi być aktywowany lub musimy znaleźć dowód jego zakupy. W przypadku drugiego rodzaju naprawy jest to zbędne. Co więcej, oddawanie telefonu wraz z oryginalnym pudełkiem nie jest dobrym rozwiązaniem. Wiele takich samych opakowań, które znajdują się w serwisie Apple mogą łatwo sprawić, że telefon po prostu się zagubi, a tym samym przeciągnie się czas jego naprawy. Kolejno warto pamiętać, że serwisy Apple zawsze wyczyszczą zawartość twojego telefonu, więc warto uprzednio zrobić sobie pliki z kopią zapasową i zapisać ją na dodatkowym dysku lub w popularnej chmurze. Niekiedy naprawy nie wymagają czyszczenia całej zawartości telefonu, wówczas niezbędne jest podanie kodu odblokowującego, co jest niezbędne do przetestowania telefonu tuż po naprawie. Koniecznie musimy również pamiętać o tym, by wyciągnąć kartę SIM. Finalnie jedną z istotniejszych rzeczy jest to, że jeśli zdecydowaliśmy się wysłać nasze urządzenie do serwisu Apple, który znajduje się w innym mieście, to taką przesyłkę warto ubezpieczyć. Może nas to ochronić przed ogromnymi stratami, które mogą powstać w trakcie niezbyt ostrożnego transportu, czy niezbyt delikatnego traktowania przesyłki przez kurierów. Wówczas mamy prawo domagać się odszkodowania.