ipad 64gb- czym się wyróżnia?

iPady Apple są najchętniej wybieranymi tabletami na całym świecie. Cechują się doskonałą wydajnością, funkcjonalnością, jak i wspaniałą estetyką, która została odświeżona kilka lat temu. Przed zakupem urządzenia, które dostępne są w kilku wersjach, warto zastanowić się nad kluczowymi parametrami wpływającymi na ich działanie. Niemniej, iPady wykazują ogromną przewagę nad swoją konkurencją między innymi ze względu na system iPadOS, który został zoptymalizowany do poszczególnych modeli iPadów.

Podczas gdy android to uniwersalny system operacyjny obsługujący więcej urządzeń, co obarczone jest ryzykiem zagrożeń i utrudnia jego optymalizację. Ponadto sklep AppStore oferuje wiele aplikacji dedykowanych wyłącznie dla iPadów, a funkcjonalność sprzętu można rozszerzyć wybierając specjalne akcesoria, w tym na przykład rysik Apple Pencil umożliwiający tworzenie rysunków. iPady charakteryzują się także świetną wydajnością, a także długim czasem pracy baterii. Wszystko to wpływa na bezkonkurencyjność tabletów Apple’a na rynku, ale także rosnącą ich popularność. Zastanawiając się nad zakupem konkretnego modelu, warto zastanowić się nie tylko nad jego procesorem czy przekątną ekranu, ale także pamięcią. Decydujący wpływ na jej pojemność ma przede wszystkim przeznaczenie sprzętu. W zależności od tego, czy iPad stosowany jest do rozrywki czy pracy, potrzebna jest odpowiednia pojemność pamięci, która gwarantuje komfortowe z niego korzystanie do własnych celów.

Ile pamięci mamy do dyspozycji na iPadzie?

Obecnie system iPadOS 13 pochłania ok. 2.28GB pamięci. Jednak na iPadzie zajmuje ok. 5 GB. To oznacza, że pamięć wewnętrzną urządzenia należy pomniejszyć właśnie o tę wartość, co daje nam rzeczywistą jego pojemność. Oprócz tego warto zadbać o dodatkowe, wolne miejsce, które znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku aktualizacji urządzenia, czy w momencie, jeśli będziemy chcieli coś pobrać bez obaw o wyświetlenie komunikatu: “Za mało miejsca, aby pobrać aplikację”. W związku z tym należy założyć, że na podstawowe funkcje telefonu należy zarezerwować 8GB, a pozostała pamięć zostaje wolna,

Czym charakteryzuje się ipad 64 gb?

64 gb to startowa wartość pamięci w iPad mini, iPad Pro oraz iPad Air, co oznacza, że jest to optymalna pojemność dla zdecydowanej większości użytkowników. Umożliwia swobodne instalowanie wielu aplikacji, gier, a także na przechowywanie dużej ilości danych. W ten sposób po chwili użytkowania urządzenia nie trzeba się zastanawiać, co usunąć, aby zwolnić trochę miejsca na kolejne aplikacje i przechowywanie zdjęć czy filmów. Warto jednak podkreślić, że iPad 64gb może okazać się niewystarczający dla osób, które będą go używać w celach zawodowych, np. do obróbki zdjęć, czy filmików. Choć jest to możliwe, może być bardzo kłopotliwe, ponieważ wymaga przenoszenia starszych danych z urządzeni, aby zrobić miejsce na nowe. Omawiana pojemność dostępne jest w następujących modelach iPadów: mini (5 generacji),Air (3 generacji), Pro 12,9 cala (3 generacji) oraz Pro 11 cali.