Monitor do pracy – warto zadbać o komfort w pracy!

Wybranie odpowiedniego monitora do pracy jest bardzo ważne dla zdrowia. Powinien on zapewniać komfort oraz maksymalną ergonomię.

Ekran to podstawa efektywnej pracy

Monitor do pracy https://alstor.pl/produkty/monitory-biurowe/ powinien mieć specyfikację, która będzie odpowiadać wykonywanemu zawodowi. Księgowy oraz grafik mają inne zapotrzebowanie na sprzęt, pomimo tego, że pracują przy komputerze. Ekran jest ważnym elementem podczas wykonywania każdej pracy.

Pracując w handlu czy na produkcji, sprawdzi się monitor o 20 calach, o proporcjach 16:9 oraz o wysokiej rozdzielności. Gdy osoby pracują często na arkuszach kalkulacyjnych, powinny mieć ekran panoramiczny. Przydatną funkcją dla nich staje się Pivot. Dzięki niemu można uzyskać widok pionowy bez przewijania. Dla grafików idealnym sprzętem będzie monitor 4K.

Zadbaj o swój komfort podczas wykonywania pracy!

Ważnym elementem przy wyborze monitora do pracy jest szeroki kąt. Przyda się on, gdy osoba pracuje w większym zespole i omawiane są przy nim harmonogramy czy zestawienia. Matryca również jest istotnym elementem. Przy wybieraniu monitora do pracy warto, aby posiadał dobry kontrast oraz wysokiej jakości widoczność. Najlepszym rozwiązaniem jest matryca VA, która jest „złotym środkiem” pomiędzy ceną a jakością.

Warto też zwrócić uwagę na regulację wysokości, kąta obrotu czy pochylenia. Dzięki tym elementom poprawiona zostanie ergonomia pracy. Na rynku jest szeroki wybór monitorów do pracy. Wybór zależy od indywidualnych preferencji każdej osoby oraz od jej wykonywanego zawodu.