Jaki smartband kupić?

Smartbandy na stałe zagościły już na rękach biegaczy i innych osób aktywnie spędzających czas. Dla kogoś, kto nie korzysta z takiego urządzenia może się to wydawać fanaberią, jednak ich wpływ na jakość i bezpieczeństwo treningu jest wręcz bezcenny.

Wraz z popularnością tego rozwiązania, na rynku pojawiło się bardzo wiele podobnych do siebie produktów i spowodowało to trudności z wyborem tego dobrego i wartego swoich pieniędzy egzemplarza.

Jaki więc smartband będzie najbardziej opłacalny?

Chcąc zakupić taką opaskę na rękę najpierw należało by dokładnie poznać jej przeznaczenie i funkcje, którymi powinna się charakteryzować.

Dobry smartband powinien przede wszystkim dawać możliwość śledzenia poczynionych postępów w trakcie treningu, a także monitorowania stanu zdrowia. Dzięki szeregowi czujników powinien on zatem posiadać takie funkcje jak:

– krokomierz

– pulsometr

– licznik spalonych kalorii

– licznik przebytego dystansu

– pokonane przewyższenia

– czas spędzony na treningu

Te funkcje można uznać za absolutnie podstawowe jeśli chodzi o takie urządzenie. Oczywiście im ceny wyższe, tym te funkcje są bardziej rozbudowywane i wzbogacane o kolejne mniej lub bardziej przydatne.

Co wybrać?

Biorąc jednak pod uwagę stosunek jakości do ceny, zdecydowanie warto jest zwrócić uwagę na model xiaomi mi band 2, który zakupić można za zaledwie 100 złotych, a oprócz wszystkich wyżej wymienionych funkcji posiada jeszcze kilka dodatkowych gadżetów, które poprawią komfort korzystania z takiej opaski.

Przede wszystkim posiada bardzo nowoczesny wyświetlacz OLED, który dzięki bardzo małej prądożerności potrafi wytrzymać na jednym ładowaniu nawet do 20 dni, więc raczej nikomu nie przydarzy się nieszczęście w postaci rozładowania baterii podczas treningu. Dodatkowo xiaomi mi band 2 posiada wodoodporną obudowę, więc jest w pełni bezpieczny podczas treningu na deszczu. Daje również możliwość sparowania ze smartfonem i przesyłania wszystkich uzyskanych danych z treningu do osobnej aplikacji, co daje jeszcze większe możliwości analizowania poczynionych postępów.