Czy kupowanie używanego smartfona ma sens?

smartfony sklep internetowy

Przeglądając dział promocje smartfony w sklepach, można dojść do wniosku, że nawet po dużych obniżkach są to urządzenia niezwykle drogie. Powoduje to, że wielu osób zwyczajnie nie stać na zakup nowego telefonu komorowego. Dawno już minęły przecież czasy, gdy takie urządzenie kosztowało kilkaset złotych. Dziś do ceny doszło jedno zero, co powoduje, że jego kupno jest problemem.

Dlaczego cena tak się zmieniła?

smartfony sklep internetowy
https://www.sferis.pl/smartfony-2103

Nic zatem dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego właściwie cena uległa tak dużej zmianie? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy przede wszystkim dokładnie przyjrzeć się temu, jak obecne smartfony wyglądają, oraz co najważniejsze, jakie mają możliwości.
Dawniej telefon komórkowy używany był głównie do prowadzenia rozmów lub ewentualnie do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych. Takie funkcje jak internet dopiero raczkowały
Dziś jednak telefon to właściwie pełnoprawny komputer. Posiada dokładnie te same funkcje co zwykły laptop oraz co najważniejsze bardzo podobne możliwości obliczeniowe, a przy tym nie zajmuje całego stołu, tylko mieści się w kieszeni. Cena nie mogła zatem pozostać bez zmian.

Czy używany telefon to dobry pomysł?

Szukając promocji na smartfony, nie da się nie wpaść na pomysł, aby kupić po prostu wersje używaną. Są one sprzedawane znacznie taniej. A przecież tak samo, jak laptopy, mogą być z powodzeniem używane wiele lat po zakupie.
Można oczywiście zdecydować się na taki zakup, jednak wieże się to z o wiele większym ryzykiem niż kupno laptopa. Przede wszystkim, dlatego że znacznie więcej obecnych na rynku wtórnym urządzeń pochodzi z kradzieży niż na rynku laptopów. Dodatkowo pamiętać trzeba o tym, że smartfon jest znacznie bardziej narażony na uszkodzenie. Wyślizgniecie się z dłoni czy też z kieszeni i upadek na twardy beton wbrew pozorom nie należy do rzadkości. Czego nie da się powiedzieć o laptopach.
Z tego też powodu przy próbie nabycia telefonu komórkowego z drugiej reki, nie można przede wszystkim pozwolić sobie na zakup wysyłkowy. Można taki telefon kupić, lecz jedynie w przypadku, gdy istnieć będzie możliwość obejrzenia go, a co najważniejsze przetestowania przed zakupem.