Stacje diagnostyczne obrazów medycznych – jak są zbudowane i do czego służą?

laptop w biurze

Stacje diagnostyczne obrazów medycznych są rodzajem stacji roboczych, które odtwarzają obrazy medyczne tworzone przez metody obrazowania, takie jak ultradźwięki, rezonans magnetyczny (MRI) i tomografia komputerowa (CT). Te stacje robocze są zwykle używane przez lekarzy i pielęgniarki do przeglądania obrazów wykonanych u pacjentów z różnymi chorobami lub urazami.

Technologie, które wykorzystują stacje diagnostyczne obrazów medycznych

Istnieje kilka rodzajów stacji obrazowania diagnostycznego https://alstor.pl/produkty/stacje-diagnostyczne/ , z których każda wykorzystuje różne technologie do przechwytywania obrazów. Każda stacja ma swoje mocne i słabe strony, co oznacza, że lekarz lub pielęgniarka pracujący z tymi stacjami musi wiedzieć, jak je obsługiwać, a także kiedy powinny być używane. W wielu przypadkach określone stacje robocze mogą być używane tylko w przypadku określonych typów pacjentów.

Medyczne stacje diagnostyczne obrazowania są wielką pomocą dla lekarzy, chirurgów i innych lekarzy w poruszaniu się po skomplikowanej anatomii ludzkiego ciała. Zwykle te diagnostyczne stacje obrazowania występują z dużym ekranem, na którym obrazy i dane z MRI lub skanowania CT pojawiają się. Zazwyczaj są one zainstalowane na wózku lub stojaku, co czyni je bardzo uniwersalnymi.

Oznacza to, że mogą być umieszczone w różnych pomieszczeniach lub obszarach w szpitalu bez żadnych kłopotów. W przypadku, gdy trzeba je przenieść, można je łatwo przemieszczać na kółkach.

Stacje diagnostyczne obrazów medycznych mają przede wszystkim specjalistyczny osprzęt

Medyczne stacje diagnostyki obrazowej posiadają również wbudowaną klawiaturę i monitor, co ułatwia lekarzom wprowadzanie danych dotyczących ich pacjentów. Monitor posiada również funkcję ekranu dotykowego, więc lekarze mogą poruszać się po menu znacznie łatwiej. Najlepszą częścią tych systemów diagnostycznych jest to, że pozwalają one lekarzom na oglądanie obrazów na wielu monitorach jednocześnie. Jest to pomocne, gdy chodzi o diagnozę, ponieważ mogą oni oglądać obrazy pod różnymi kątami w tym samym czasie.