Czytnik kart magnetycznych – co warto wiedzieć?

Z kart i czytników magnetycznych korzystał praktycznie każdy, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Karty magnetyczne, to nic innego jak nośniki danych w postaci specjalnego paska magnetycznego. Dzięki profesjonalnemu czytnikowi kart magnetycznych można wdrażać zaawansowane systemy kontroli dostępu albo systemy rejestracji czasu pracy.

Jak działa czytnik?

Popularna karta z paskiem magnetycznym posiada trzy ścieżki zapisu, na których można zapisać nie tylko dane cyfrowe, ale również dane literowe. Pasek magnetyczny jak powszechnie wiadomo pozwala na wielokrotne zapisywanie i odczytywanie danych. Aby odczytać/zapisać dane kartę należy przeciągnąć przez odpowiedni czytnik kart magnetycznych. Największy poziom bezpieczeństwa zapewniają obecnie karty z trzema ścieżkami.

Jakie są rodzaje kart magnetycznych?

W dzisiejszych czasach stosuje się karty magnetyczne LoCo i HiCo. Te pierwsze charakteryzują się niskim współczynnikiem koercji, dlatego też są mniej odporne na rozmagnesowanie. Większe bezpieczeństwo danych zapewniają karty HiCo. Na rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które specjalizują się nie tylko w produkcji kart magnetycznych, ale również w dystrybucji profesjonalnych czytników kart magnetycznych. Godne polecenia są przede wszystkim te produkty, które mogą pochwalić się stosownymi certyfikatami ISO. Cena produkcji kart w dużej mierze zależy od jego nakładu. Nowy czytnik kart magnetycznych to wydatek od 200 zł.