Oprogramowanie diagnostyczne – rozwiązania dla medycyny

oprogramowanie medyczne

Oprogramowanie diagnostyczne jest niezbędne w medycynie. Dzięki niemu można zaprogramować dane urządzenia w taki sposób, aby pozwalały one na sterowanie danymi urządzeniami. Oprogramowanie diagnostyczne jest uzupełnieniem oferty medycznej wielu firm, które zajmują się produkcją przyrządów odpowiednich dla diagnostyki i planowania przedoperacyjnego.

Oprogramowanie do skiringu oraz diagnostyki w mammografii

oprogramowanie medyczne

Jednym z rodzajów oprogramowania, które zostało zaprojektowane we współpracy z czołowymi medykami jest oprogramowanie do skiringu oraz mammografii. Zapewnia ono lekarzom prawdziwe ułatwienie w codziennej pracy. Oprogramowanie wyróżnia się szybkością oceny badania i zaawansowanymi technologicznie narzędziami, które są pomocą przy wykrywaniu zmian w tkance. 

Inne rodzaje wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji w medycynie 

Oprogramowanie diagnostyczne jest także stosowane do czytania zdjęć Icad, tworzone są również programy do oceny gęstości kości. To właśnie dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu tego rodzaju sprzęt działa poprawnie i zapewnia wiarygodne wyniki. Najbardziej nowoczesne algorytmy sztucznej inteligencji wykorzystują między innymi technologię głębokiego uczenia, co jest z kolei wykorzystywane w procesach związanych ze wspomaganiem stawiania diagnozy nie tylko w badaniach tomosyntezy, jak i w tworzeniu 2D. Oprogramowanie diagnostyczne jest także przydatne w stacjach medycznych z monitorami, w karetkach, stacjach poboru krwi, czy też w innego rodzaju stanowiskach medycznych, które są wspomagane przez sprzęt elektroniczny.