Wszystkie standardowe programy biurowe w jednym pakiecie

Pakiet office dla szkól cieszy się już dużą popularnością w wielu placówkach w całym naszym kraju. Zarówno pracownicy biurowi, nauczyciele, jak i sami uczniowie chętnie korzystają z tego typu oprogramowania, gdyż znacznie ułatwia on pracę oraz oferuje szereg nowych możliwości. W jakie programy warto zainwestować? Co wnosi taki pakiet do naszej szkoły? Zapraszam poniżej. 

1. Office dla szkół

Office dla szkół to pakiet, który zawiera kilka bardzo przydatnych do pracy i nauki powszechnie znanych i lubianych programów biurowych. Dzięki niemu można korzystać z Worda, Outlook, Excela, PowerPointa, OneNote, Teams, Publisher czy Acces. Te programy świetnie sprawdzają się w prowadzeniu dzienników elektronicznych, przygotowywaniu planów lekcji oraz prezentacji i innych pomocy naukowych. Dzięki niemu kadry tworzą grafiki pracy dla nauczycieli i uczniów, można prowadzić statystki oraz wymieniać się między sobą informacjami ściągniętymi z internetu. 

2. Pomoc dla uczniów

Program office dla szkół to nie tylko ogromna pomoc dla samych pracowników szkół, nauczycieli, jak i przede wszystkim dla uczniów. 

Dzięki nim młodzi ludzie mogą bowiem uczyć się korzystania z funkcji najnowszych i rozbudowanych programów. To znaczna pomoc w zdobywanie wiedzy na różnych płaszczyznach. Office dla szkół znacznie   podnosi wizerunek szkoły, poziom jej kształcenia oraz wpływa na jej lepsze funkcjonowanie. 

Jak wynika z powyższego, dobre programy komputerowe znacznie usprawniają pracę szkoły, dlatego też warto w nie zainwestować. Co ważne, przed zakupem programu warto sprawdzić, czy posiadany przez szkołę sprzęt spełnia obowiązkowe parametry.