Kompletny przewodnik po monitoringu wizyjnym

Dzisiejszy świat jest pełen technologii. Od smartfonów po inteligentne telewizory, wszystko wydaje się bardziej połączone niż kiedykolwiek. W rzeczywistości większość tych urządzeń jest w jakiś sposób podłączona do internetu. To ułatwia cyberprzestępcom infiltrację prywatnych sieci i kradzież poufnych danych.

W związku z tym, dla firm każdej wielkości istotne jest zabezpieczenie wrażliwych danych i ochrona systemów IT przed potencjalnymi zagrożeniami cybernetycznymi. Na szczęście monitoring wideo może odgrywać ważną rolę w bezpieczeństwie biznesu.

W tym artykule poznasz różne rodzaje monitoringu wideo, a także dowiesz się, co mają one do zaoferowania Twojej firmie.

Co to jest monitoring wideo?

Jeśli kiedykolwiek byłeś w dużym mieście, być może zauważyłeś wiele kamer monitoringu. Dzieje się tak dlatego, że miasta są stale zagrożone cyberatakami. Aby zwalczyć te zagrożenia, wiele miast zaczęło używać monitoringu wideo.

Systemy te są zaprojektowane do zbierania i analizowania danych, aby pomóc w wykrywaniu zagrożeń. Systemy nadzoru wideo występują w wielu różnych formach. Jednak wszystkie one należą do jednej kategorii: kamery monitoringu. Dokładny rodzaj zabezpieczenia, którego potrzebujesz, będzie zależał od potrzeb Twojej firmy, budżetu i lokalizacji.

Rodzaje monitoringu wideo

Analogowy – Jest to najstarszy typ nadzoru wideo. Systemy analogowe wykorzystują elektroniczne rejestratory wideo (EVM) do nagrywania obrazów na taśmę. W niektórych przypadkach systemy te są określane jako kamery monitoringu hard-wire. Systemy hard-wire są droższe i mniej elastyczne, ale są też bardziej niezawodne.

Kamery cyfrowe są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem nadzoru wideo. Rejestrują one obrazy w postaci cyfrowej i przechowują je na komputerze. Niektóre systemy nadzoru mogą przechowywać obrazy na zewnętrznym dysku twardym.

Wybór monitorów do monitoringu

Komputer może uzyskać dostęp do tych plików, aby przejrzeć nagranie. – IP – kamera IP jest podobna do kamery cyfrowej, ale wykorzystuje połączenie IP do przesyłania obrazów do komputera. Ten typ kamery jest często spotykany w biurach.

Hybrydowe – Kamery hybrydowe podłączone do profesjonalnych monitorów https://alstor.pl/produkty/monitory-przemyslowe/ i systemów monitoringu łączą w sobie niektóre z najlepszych cech kamer analogowych i cyfrowych. Umożliwiają one nagrywanie zarówno wideo, jak i zdjęć, ale można je również przechowywać jako obrazy cyfrowe.

Chmura – Innym popularnym rodzajem nadzoru wideo jest system oparty na chmurze. System nadzoru wideo oparty na chmurze pozwala na przeglądanie materiału filmowego z dowolnego miejsca.

Możesz pobrać aplikację na smartfon, tablet lub komputer. Dostęp do materiału filmowego można uzyskać nawet za pomocą przeglądarki internetowej.