Jak poprawnie używać tabletu graficznego?

Zanim będziesz mógł naprawdę korzystać z tabletu graficznego, musisz go skalibrować. Polega to na tym, że tablet informuje komputer dokładnie o nacisku pióra, dzięki czemu wie, jak ma rysować. Tablet graficzny można skalibrować za pomocą programu komputerowego lub urządzenia zwanego rysikiem. Umożliwia to rysowanie na komputerze dokładnie tak, jak na papierze.

Po skalibrowaniu tabletu graficznego można rysować i pisać za pomocą pióra lub rysika. Po narysowaniu czegoś na komputerze można to zapisać jako obraz lub edytować za pomocą programu takiego jak Photoshop.

Czynniki decydujące o jakości tabletu

Dwa najważniejsze czynniki, które decydują o jakości tabletu graficznego, to szybkość reakcji i dokładność ekranu. Są to obie rzeczy, które możesz dostosować, ale ważne jest, aby zacząć od dobrego. Im bardziej responsywny jest ekran, tym mniejszy nacisk musisz zastosować. Im mniej dokładny jest tablet, tym mniej możesz na niego liczyć.

Większość tabletów graficznych dostępnych w ofercie sklepu Alstor jest średniej lub nieco poniżej średniej jakości, więc musisz być świadomy tych dwóch czynników podczas zakupów.

Jaki typ ekranu powinieneś kupić?

Jeśli kupujesz tylko jeden tablet, nie ma dużej różnicy między ekranami. Wszystko, czego potrzebujesz to tablet z obszarem rysowania wystarczająco dużym, abyś mógł na nim rysować lub pisać. To, jak duży jest ten obszar, zależy od Twojego budżetu i tego, jak często planujesz korzystać z tabletu.

Możesz dostać kilka tanich tabletów, które mają duży obszar rysowania, podczas gdy inne mają mniejsze obszary rysowania, które są bardziej odpowiednie do malarstwa cyfrowego.

Jeśli chodzi o ekrany, najważniejszym czynnikiem jest to, ile punktów na cal (dpi) mają. Im wyższe dpi, tym bardziej szczegółowe będą twoje linie.