Jak wymienić baterię do laptopa dzięki tym wskazówkom

WYMIANA BATERII W LAPTOPIE

Bateria w laptopie nie będzie działać wiecznie. Po kilku latach regularnego użytkowania, baterie w większości komputerów zaczną tracić swoją pojemność. Gdy tak się stanie, trzeba wymienić baterię. Na szczęście nie jest to trudne i dzięki kilku prostym wskazówkom dowiesz się, jak bezpiecznie usunąć starą baterię i błyskawicznie zastąpić ją nową.

Wymiana baterii w laptopie jest łatwa

W większości laptopów wyjęcie baterii jest tak proste, jak zdjęcie panelu z boku. Po zdjęciu panelu, pod spodem znajdziesz komorę baterii. Aby wyjąć starą baterię, wystarczy odkręcić śruby trzymające ją na miejscu, a następnie delikatnie ją wyciągnąć. Nie musisz odłączać ujemnego zacisku, aby usunąć starą baterię, ponieważ jest on zwykle podłączony do komputera. Teraz, gdy stara bateria jest wyjęta, możesz włożyć nową. Wystarczy umieścić nową baterię w tym samym miejscu co stara bateria, a następnie wsunąć ją z powrotem na miejsce.

Jak chronić baterię laptopa?

Laptopy są zaprojektowane jako urządzenia przenośne i zazwyczaj są gdzieś przechowywane, gdy nie są używane. Gdy bateria nie jest rozładowywana, można ją trzymać w chłodnym, suchym miejscu, aby zapobiec jej uszkodzeniu. Baterie do laptopów mają tendencję do tracenia mocy wraz z wiekiem, więc dobrym pomysłem jest utrzymywanie baterii w stanie naładowanym. Jeśli nie planujesz używać laptopa przez jakiś czas, odłącz go od prądu.

Gdzie kupić baterię?

wymiana baterii w laptopie

Istnieje wiele miejsc online, które sprzedają baterie do laptopów, ale najlepszym miejscem do znalezienia baterii jest lokalny sklep z elektroniką. Wiele sklepów będzie miało zapasową baterię do laptopa, której możesz użyć do ładowania laptopa, gdy nie jest on podłączony do prądu. Wiele osób woli kupować swoje baterie online, ponieważ zazwyczaj można znaleźć lepszą ofertę i nie trzeba radzić sobie z kłopotami z dojazdem do sklepu.

Zakończenie

Podczas gdy wymiana baterii laptopa nie jest zbyt trudna, ważne jest, aby zrobić to bezpiecznie. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapewnić, że Twoja bateria będzie działać tak długo, jak to możliwe.