Jakie mufy kablowe okażą się najlepszym wyborem?

mufy kablowe

Praca elektryka i innych osób, które związane są z tym tematem, nie należą do łatwych. Nie tylko muszą zadbać oni o bezpieczeństwo osób, ale także instalacji, które są przez nich wykonywane. Ich zadaniem jest także wybór odpowiednich elementów, które są podstawą wielu instalacji. Wśród nich można wymienić mufy kablowe, których na rynku dostępnych jest kilka rodzai.

Co o mufach kablowych wiedzieć trzeba?

Kable użytkowane są przy wielu instalacjach. Osoby, jakie nie mają z tym na co dzień do czynienia, jak ważne jest połączenie dwóch odcinków kabli w sposób trwały, ale połączenie nie zostało przerwane. Co więcej, po połączeniu kable muszą wykazywać się wytrzymałością elektryczną i mechaniczną. Ważne jest samo połączenie, ponieważ musi ono być zdolne wytrzymać tyle, co same kable. Aby tak się faktycznie mogło stać, potrzebne są mufy kablowe, które można otrzymać w specjalnie do tego dedykowanych sklepach jak ten (https://eldor24.pl/mufy-kablowe/). Sama budowa mufy może się od siebie różnić. Wszystko uzależnione jest od tego, z jakimi dokładnie kablami będzie się miało do czynienia.

Rodzaje muf kablowych

Tego typu produkty dzieli się na następujące podkategorie:

mufy kablowe
  • mufy telekomunikacyjne – jak sama nazwa mówi, wykorzystuje się je podczas wykonywania połączeń kabli, które służą do budowy sieci telekomunikacyjnych, używa się ich do kabli napowietrznych, ziemnych lub kanałowych, kanałowych, żelowanych lub nieżelowanych;
  • mufy żywiczne – taśma izolacyjna oraz żywica poliuretanowa służą do jej wypełnienia;
  • mufy termokurczliwe – w środku znaleźć można warstwę, która wykonana jest z kleju termoplastycznego;
  • mufy zimnokurczliwe – dedykowane są do użycia przy konkretnych kablach, dzięki swojej budowie doskonale radzą sobie z dużym poziomem wilgoci;
  • mufy taśmowe – często ma się z nimi do czynienia, jeżeli chodzi o naprawę konkretnych kabli;
  • mufy taśmowo żywicze – w tym przypadku ma się do czynienia z dwoma rodzajami, które wykonywane są na żyłach oraz na ekranach żył.

Jak więc widać, w pierwszej kolejności należy ocenić, z jakim rodzajem kabli ma się do czynienia, zanim mufy zostaną wybrane.