Laptopy poleasingowe – 2 korzyści dla kupującego

Rynek używanego sprzętu komputerowego rozwija się prężnie nie bez przyczyny. Użytkownicy coraz chętniej doceniają potrzebę posiadania wysokiej jakości urządzeń. Preferują jednak – czemu trudno się dziwić – niskie i średnie półki cenowe. Dlatego sprzęty poleasingowe cieszą się powodzeniem wśród rosnącego grona osób.

Optymalny stosunek ceny do jakości

Pierwszą zaletą, rzucającą się w oko przy wyborze takiego sprzętu, jest wyjątkowo niska cena. Kwota, jaką trzeba przygotować na zakup laptopa poleasingowego, zaczyna się już od kilkuset złotych. To cena raczej niespotykana przy fabrycznie nowych sprzętach o zadowalających parametrach. Zwłaszcza osoby, w których kręgu zainteresowań leżą urządzenia przystosowane do zaawansowanej obróbki grafiki lub gamingu, powinny znaleźć wśród laptopów poleasingowych propozycję dla siebie.

Laptop biznesowy – sprzęt o wielkich możliwościach

Kolejnym plusem skorzystania z takiej opcji jest fakt, że laptop poleasingowy (dlaczego warto), użytkowany wcześniej przez duże firmy, to najczęściej model pochodzący z biznesowej linii konkretnego producenta. Oznacza to, że od początku jego przeznaczeniem była codzienna, wielogodzinna praca. Można więc przewidywać, że sprzęt taki będzie znacznie mniej awaryjny, niż podobny model, przeznaczony na rynek prywatny.

Matowe ekrany, mocne zawiasy i ergonomiczna klawiatura to tylko niektóre z zalet poleasingowych laptopów biznesowych. Wiele tego rodzaju laptopów posiada też opcję samodzielnej wymiany baterii, podczas gdy część nowych, niedrogich sprzętów nie daje użytkownikowi tego rodzaju ułatwień.