W jakie funkcje może być wyposażona kamera kopułkowa zewnętrzna?

Kamery kopułkowe zewnętrzne stają się coraz popularniejsze, a w sklepach z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze modele. Obecnie dostępne są one nie tylko w wersjach zasilanych okablowaniem, ale również, a może i przede wszystkim, w innowacyjnej formie kamer bezprzewodowych. Mają one masę innowacyjnych funkcji, o których kamery bezpieczeństwa z dawnych lat mogły tylko pomarzyć. W tym artykule zostaną opisane najciekawsze z nich.

Czym właściwie jest kamera kopułkowa?

Kamera kopułkowa zewnętrzna jest sprzętem w obudowie na kształt kopuły, która między innymi chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Główną zaletą takich kamer bezpieczeństwa jest to, że są one małe i dyskretne, dzięki czemu nie tylko łatwo je zamontować w dowolnym miejscu, ale również można je skutecznie ukryć przed wzrokiem osób trzecich. Ponadto znacznie lepiej prezentują się one od podłużnych kamer tubowych.

W jakie funkcje są wyposażone nowoczesne kamery kopułkowe?

Najbardziej podstawową, ale jednocześnie najpraktyczniejszą innowacją wydaje się być tryb nocnej wizji. Dzięki niemu kamery mogą nagrywać wyraźny obraz nawet w całkowitej ciemności, a wszystko to dzięki filtrowi podczerwieni jaki mają nowsze modele. Ponadto kamery kopułkowe Napad nowszej generacji mogą między innymi rozpoznawać konkretne tablice rejestracyjne, ludzkie sylwetki, rysy twarzy oraz na wiele innych sposobów analizować nagrywany obraz. Wartą wspomnienia funkcją jest również powiadamianie właściciela kamery o próbie włamania na dany teren. Kamera kopułkowa w takim wypadku przesyła mu wiadomość z fragmentem nagrania, pozwalając mu natychmiastowo zareagować.