Nowy iPhone 14 Pro Max

iphone 14 pro max

Nowy smartfon od giganta z Cupertino zaskakuje pod wieloma względami. Na tegorocznej konferencji zaprezentowano m. in. nową serię iPhone 14. Przynosi ona wiele nowości dla użytkowników, także tych mniej spodziewanych.

Wydajność

Na pokładzie flagowego modelu 14 Pro Max znajdziemy procesor A16 Bionic. Pozwala on na płynną i bezproblemową pracę urządzenia przez lata. Czip charakteryzuje się sześcioma rdzeniami ogólnymi, oraz systemem nauczania maszynowego który poznaje nawyki użytkownika. Dzięki temu, telefon dostosowuje się do posiadacza, jeszcze bardziej personalizując swoje działanie.

Bateria

Bateria o pojemności 4323 mAh w połączeniu z energooszczędnym czipem A16 pozwala na wiele godzin pracy urządzenia. Zastosowane ogniowo pozwala na 29 godzin odtwarzania wideo, a nawet na 95 godzin odtwarzania audio. Standardowa ładowarka o mocy 20 W pozwala naładować telefon do 50% w około pół godziny.

Ekran

Smartfony od Apple zawsze charakteryzowały się świetnym ekranem. W tym przypadku zastosowano ekran o przekątnej 6,7″ został wyposażony w technologię Super Retina XDR. Dzięki temu, możemy cieszyć się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Co ważne, ekran jest adaptacyjny, więc nie musimy się martwić o utratę energii w sytuacjach niewymagających użycia tej technologii. Zaskakuje również jasność maksymalna. Na poziomie maksymalnym osiąga ona nawet 2000 nitów, co pozwala na komfortowe korzystanie nawet w pełnym słońcu. 

Aparaty

Bezwzględną przewagą nad konkurencją jest system aparatów zastosowanych. iPhone 14 Pro Max z frontu prezentuje aparat o rozdzielczości 12 megapikseli ukryty w Dynamic Island (zobacz). Tylny aparat główny charakteryzuje się rozdzielczością 48 megapikseli, i jest wspierany ultraszerokokątnym obiektywem. Na pochwałę zasługuje również teleobiektyw – gwarancja bezstratnego zbliżenia. Technologie zastosowane w aparatach pozwalają na wykonywanie zdjęć i filmów zupełnie jak profesjonaliści.

Wygląd

Smartfon z przodu i z tyłu jest pokryty taflami szkła. Zastosowane szkło charakteryzuje się niespotykaną nigdzie wcześniej twardością, co pozwala na korzystanie z urządzenia bez obaw o uszkodzenia. Dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: Głęboka purpuraZłotySrebrny oraz Gwiezdna czerń. Telefon posiada ścięte krawędzie oraz zaokrąglone rogi. Stylistyka telefonu pozwala więc na pewny i komfortowy chwyt. 

Bezpieczeństwo

Nowy iPhone jest wyposażony w technologię Face ID która pozwala na mapowanie twarzy użytkownika w celu autoryzacji. System jest najbardziej skutecznym sposobem identyfikacji użytkownika na świecie. System iOS jest najbezpieczniejszym systemem operacyjnym na smartfony obecnie dostępnym. Nie musimy się więc martwić o prywatność, finanse czy inne dane na urządzeniu. Innym gwarantem bezpieczeństwa jest zastosowany system wykrywania wypadków w duecie technologii telefonu satelitarnego. Smartfon wykrywając wypadek natychmiast informuje służby. 

Podsumowanie

Jak co roku, możemy liczyć na świetne podzespoły w połączeniu z światowej klasy designem. IPhone 14 Pro Max jest najbardziej kompleksowym przedstawicielem całej serii. Warto rozważyć jego zakup w przypadku gdy wymagamy bezkompromisowej wydajności w każdych warunkach.