iPhone 14 – najdłuższa żywotność baterii w historii Apple!

iphone 14

iPhone 14 na rynek trafił 16 września 2022 roku, a jego przedsprzedaż rozpoczęła się już 9 września tego roku. Fani Apple wprost oszaleli na punkcie nowego telefonu, kolejki po niego sięgały kilkanaście metrów! Czym iPhone 14 przyciągnął klientów?

iPhone 14 – najbardziej dopracowany telefon Apple dotychczas

Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, technologia w naszych czasach do przodu idzie z dnia na dzień. Producenci najnowszego telefonu Apple skorzystali z niej na wszystkich płaszczyznach, a w rezultacie wyszło im to najlepiej, jak mogło. 

iPhone 14 ma o 21% większą powierzchnię ekranu, dzięki czemu imponuje rozmiarem. Wyposażony jest on dodatkowo w fenomenalny wyświetlacz Super Retina XDR. Telefon ten uraczony został również technologią OLED, która zapewnia olśniewającą biel i głęboką czerń. iPhone 14 wyprodukowany został za pomocą materiału, który jest twardszy, niż szkło we wszystkich smartfonach! Warstwa Ceramic Shield to szkło, które połączone zostało z nanoceramicznymi kryształami. Właściciele iphone’a 14 nie będą musieli martwić się o uszkodzenia techniczne. Materiał ten wykazuje twardość większą niż większość metali! Podczas produkcji zastosowano również, do zabezpieczenia telefonu, proces dwukrotnej wymiany jonowej, którego zadaniem jest kompleksowa ochrona przed zarysowaniami, otarciami oraz codziennym zużyciem.

Telefon ten będzie idealny dla osób, które uwielbiają nagrywać swoje wyczynania, górskie wędrówki, jazda rowerem, ale także dla tych, którzy marzą o stabilnym ujęciu podczas zabaw z psem, czy dziećmi. Tryb akcji, który iPhone 14 posiada, pozwala na stabilne ujęcia nawet wtedy, kiedy w rzeczywistości nie ma takiej możliwości! Ręka zadrżała? Dla iPhone 14 to żaden problem! Dodatkowo nowy aparat Pro z ulepszonym przetwarzaniem obrazu pozwala robić profesjonalne zdjęcia. Fotografie, które wykonane będą tym telefonem, mało będą różniły się od tych, które wykonywane są profesjonalnymi aparatami. Aparat Pro pozwala robić zdjęcia nawet w bardzo słabym świetle.

Jednym z najciekawszych elementów, które został zaprogramowane w system najnowszego iPhone’a 14, jest z pewnością możliwość wykrywania przez niego wypadków. Jeżeli podczas jazdy samochodem zdarzy się wypadek, Twój telefon rozpozna poważne zderzenie i od razu wybierze numer kontaktowy 112 i powiadomi Twoje, wybrane numery kontaktowe, o zaistniałej sytuacji. Dzieje się tak dzięki wbudowanym czujnikom i zaawansowanemu algorytmowi do analizy ruchu. Rozpoznają one nie tylko uderzenia, ale także nagłe zmiany prędkości, a nawet zmianę ciśnienia wewnątrz pojazdu!

iphone 14

iPhone 14 posiada dodatkowe udogodnienia, które z pewnością przydadzą się każdemu użytkownikowi smartfona

Są to bez dwóch zdań:

  • face ID, nieco ulepszone, które pozwala na szybsze odblokowanie telefonu, bez konieczności wpisywania kodu,
  • iPhone 14, na jednej, pełnej baterii, daje możliwość oglądania filmów/seriali, aż do 29 godzin,
  • ten najnowszy telefon marki Apple posiada ultraszybką łączność 5G, a także czip A16 Bionic,
  • aparat dodatkowo posiada Autofokus w aparacie przednim oraz TrueDepth.