iPhone 12 mini – małe ciało, wielka moc

iphone 12 mini

Choć zwolenników małych smartfonów nie brakuje, ich rynek nie jest duży. O potrzebach fanów małych urządeń pamięta Apple, które tego segmentu nie zaniedbało i przy premierze iPhone’ów 12 zaprezentowało również wersję Mini. Telefon ten bardzo szybko stał się wiodącym produktem wśród kompaktowych urządzeń mobilnych, będąc pełnoprawnym modelem w rozmiarze mini. Ten najmniejszy i najlżejszy model od Apple parametrami technicznymi nie ustępuje większym braciom.

Co się kryje w nazwie: iPhone 12 Mini

Serce iPhone’a 12 Mini stanowi czip A14 Bionic – ten sam, który zastosowano w iPhone 12 Pro. Sześciordzeniowy procesor i 4 GB pamięci RAM zapewniają szybkie sprawne, działanie pozostawiając w testach benchmarkowych daleko w tyle znaczną część konkurencji. Czip ukryto w obudowie o szklanych pleckach odpornych na rysy i upadki dzięki warstwie Ceramic Shield, a ramkę wykonano z lotniczego aluminium. Przód urządzenia to wyświetlacz Super Retina XDR OLED o przekątnej 5,4 cala, czyli o powierzchni niemal pokrywającej się z wielkością całego urządzenia. Dzięki technologii OLED czerń jest jeszcze głębsza, a kontrast jeszcze wyraźniejszy, co pozwala cieszyć się doskonałą jakością obrazu. 476 pikseli na cal gwarantuje, że pojedynczych pikseli nie dostrzeżemy.

Świetny ekran i mocny procesor pozwalają cieszyć się filmami w Dolby Vision, które nakręcić można dzięki dwóm znajdującym się z tyłu 12-megapikselowym obiektywom. Umożliwiają one nie tylko nagrywanie filmów w profesjonalnej jakości, ale i robienie pięknych zdjęć o świetnej rozpiętości tonalnej i kontraście, także w nocy, co jest zasługą trybu nocnego. Obiektywy tylne uzupełnia 12-megapikselowy obiektyw przedni pozwalający robić żywe, pełne szczegółów autoportrety. A jeśli wyraźny ma być tylko obiekt na pierwszym planie – tryb portretowy zamaże tło obojętnie, czy używamy kamery z przodu, czy z tyłu urządzenia.

iPhone 12 Mini bez problemu działa w sieci 5G i wyposażony został w bardzo sprawny czytnik Face ID, dzięki któremu odblokowanie telefonu zaledwie chwilę. Daje możliwość płatności zbliżeniowych Apple Pay i reaguje na podwójne lub potrójne stuknięcie w plecki. Jak? To już ustala użytkownik.

Design

Wraz z linią telefonów o cyfrze 12 w nazwie Apple powróciło do swej charakterystycznej, kanciastej obudowy. Nie inaczej jest w przypadku Mini: najbliżej mu, zarówno w kwestii kształtu jak wielkości do iPhone’a 5/5S/SE2016. iPhone 12 Mini przywołuje więc sentymentalne uczucia i wzbudza miłość tych, którzy lubili „piątki”.

Jak zawsze w przypadku Apple, wygląd telefonu jest dopracowany w każdym szczególe, a logo z nadgryzionym jabłkiem występuje na tle jednej z pięciu barw. iPhone’a 12 Mini możemy wybrać w kolorze:

  • białym,
  • czarnym,
  • niebieskim,
  • zielonym,
  • fioletowym,
  • czerwonym.
iphone 12 mini

iPhone 12 Mini – dla kogo?

Miłośnicy małych smartfonów to konsumenci niezwykle świadomi – dobrze wiedzą, czego chcą i właśnie po to sięgają. iPhone 12 Mini zaspokoi wszelkie potrzeby rewelacyjnymi parametrami technicznymi w niewielkiej obudowie. Dzięki kompaktowym rozmiarom telefon jest komfortowy w codziennym użytkowaniu, daje się obsłużyć nawet jedną ręką. To niezawodny towarzysz wycieczek, z których pozwoli wrócić z pięknymi zdjęciami i miejskiego stylu życia, za którym nadąży. W niewielkiej obudowie kryje wielką moc, a przy tym cieszy oko walorami wizualnymi. Dorównuje flagowym smartfonom we wszystkim, jedynie rozmiar ma… nieco mniejszy.