Które poleasingowe monitory są godne uwagi?

Porządny monitor jest jednym z tych narzędzi, bez którego bardzo trudno jest wykonywać większość prac biurowych. Wybranie solidnego monitora do firmy nie jest jednak prostym zadaniem zwłaszcza, że producenci co roku oferują nowe modele. Pamiętać należy również i o tym, że przedsiębiorcy nie muszą inwestować wyłącznie w nowy sprzęt, ponieważ od pewnego czasu na rynku dostępne są poleasingowe monitory, którym warto się przyjrzeć. 

Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Przeglądają nowe albo poleasigowe monitory w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rozdzielczość. Jeżeli chodzi o monitory biurowe to warto postawić na Full HD. Mowa tutaj oczywiście o ekranach 1920 x 1080 pikseli, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeżeli chodzi o przekątną ekranu, to do większości zadań wystarczy 22 lub 24 cali. Osoby, które pracują głównie z grafiką albo multimediami, powinny oczywiście postawić na nieco większe ekrany.

Rodzaj matrycy

Poleasingowe monitory (https://pro4it.pl/pl/c/Monitory/61) mogą mieć również różną matrycę, dlatego też na ten parametr także należy zwrócić uwagę. Jeżeli chodzi o popularne matryce TN to ich największą zaletą jest nie tylko niska cena, ale również bardzo krótki czas reakcji. Wadą matryc TN jest to, że nie za dobrze radzą sobie one z prawidłowym odwzorowaniem kolorów. Dla wielu użytkowników wadą może okazać się również wąski kąt widzenia w poziomie oraz pionie. Godne polecenia są także niezawodne matryce IPS, które doskonale oddają kolory i zachowują bardzo głęboką czerń. Wadą jest jednak bardzo wysoka cena, dlatego też zamiast nowych monitorów warto postawić na poleasingowy sprzęt.