Zalety Apple Mac

apple mac

Produkty firmy Apple są bardzo popularne na całym świecie i to właśnie na nie częściej klienci zwracają swoje oczy przy zakupie konkretnego sprzętu. W końcu posiadanie laptopa Apple to prestiż. Czy jednak warto kupić Apple Mac tylko dla prestiżu, czy lepiej zwrócić uwagę na zwykłego laptopa? Aby odpowiedzieć na to pytanie, powinniśmy poznać wady i zalety laptopów Apple — i na tym właśnie skupi się ten artykuł.

Zalety Apple Mac

Posiadacze MacBooków często łapią zazdrosne spojrzenia innych. Co jest takiego niezwykłego w tych laptopach? Rzeczywiście, technika ta jest dość popularna i ugruntowała swoją pozycję jako standard jakości i niezawodności. A powodów jest kilka.

Ekosystem laptopów

Pierwsze, co można podkreślić, to nienaganny ekosystem macOS, dzięki któremu wszystkie posiadane przez użytkownika gadżety marki Apple doskonale ze sobą współgrają. Możliwe jest więc ustawienie odblokowania laptopa za pośrednictwem Apple iWatch — urządzenie automatycznie się uaktywni, gdy tylko użytkownik z zegarkiem zbliży się do niego.

Możesz też wykonywać i odbierać połączenia na iMacu zamiast na iPhonie lub przesyłać strumieniowo obrazy do telewizora za pomocą dekodera Apple TV.

Jakość wyświetlacza

Kolejną zaletą Apple Mac jest jego wyświetlacz — wysokiej jakości ciekłokrystaliczny z technologią Retina. Dzięki dużej gęstości pikseli prawie niemożliwe jest zobaczenie ich na ekranie, co sprawia, że obraz jest przyjemniejszy dla oka. Dzięki doskonałemu odwzorowaniu kolorów, znakomitemu kontrastowi oraz wyjątkowej jakości i szczegółowości czcionek, wyświetlacze w MacBookach należą do najbardziej niezwykłych. Mają też wbudowany niebieski filtr Night Shift, który chroni użytkowników przed uszkodzeniem ekranu i poprawia jakość snu.

Interakcja z MacBookiem

Klawiatura i touchpad MacBooka są uważane za jedne z najlepszych na światowym rynku. Klawiatura motylkowa ma krótki skok klawiszy, co wpływa na komfortowe, przyjemne pisanie i zwiększoną szybkość pisania. Klawiatura posiada również wbudowane podświetlenie, które automatycznie rozświetla się, gdy otwieramy notebooka w ciemności.

Touchpad w MacBooku zyskał dużą popularność wśród użytkowników. Duży touchpad wyposażony jest w technologię gestów Multi-Touch, która zapewnia użytkownikom znacznie lepsze wrażenia niż w standardowym notebooku. A wielu użytkowników pracujących z materiałami wideo i zdjęciami zauważa, że w ogóle nie korzysta ze standardowej myszy. Gładzik jest dla nich w zupełności wystarczający.

Ciekawym elementem konstrukcyjnym jest Touch Bar, który zawiera kilka funkcjonalnych klawiszy. Za jego pomocą można wykonywać szereg różnych funkcji — przerzucać treści, dodawać emoji, przeglądać zdjęcia i zakładki przeglądarki itd.

Wydajność Apple Mac

Tradycyjnie Apple urzeka nie tyle mocą i wydajnością, ile jakością, niezawodnością i szybkością działania. Nie musisz mieć super zaawansowanego procesora w swoim laptopie, aby zapewnić mu sprawne działanie przez kilka lat. Superszybki dysk SSD i duża ilość pamięci wirtualnej zapewnią Twojemu urządzeniu wystarczającą moc, aby przez pięć do sześciu lat od daty premiery było tak szybkie, jak w pierwszym dniu.